所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | SIP |
| Mounting | Through Hole |
| Number of Capacitors | 7 |
| Terminal Pitch | 2.54 mm |
| Capacitance Value | 220 pF |
| Voltage | 50 Vdc |
| Tolerance | 10 % |
| Dielectric | C0G |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Construction | Single-In-Line |
| Termination Style | PC Pin |
| Standard Package | Bulk |
| Product Category | Capacitor Arrays & Networks |
| RoHS | No |
| Capacitance | 220 pF |
| Voltage Rating | 50 V |
| Number of Elements | 7 |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Case Length | 20.32 mm |
| Case Width | 3.43 mm |
| Case Height | 7.62 mm |
| Series | CS201 |
| Dissipation Factor DF | +/- 0.15 |
| Lead Spacing | 2.54 mm |
| Package / Case | SIP-8 |
| Packaging | Bulk |
| Product | Ceramic Capacitor Networks |
| Factory Pack Quantity | 100 |
| Temperature Coefficient / Code | C0G (NP0) |
| Lead Diameter | 0.508 |
| Product Length | 20.32(Max) |
| EU RoHS | Not Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Product Depth | 3.43(Max) |
| Number of Terminals | 8 |
| Material | Ceramic |
| Product Height | 7.62(Max) |
| Terminal Pitch | 2.54 |
咨询QQ
热线电话