所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Gas Discharge Tubes - GDTs / Gas Plasma Arrestors |
| RoHS | No |
| Peak Pulse Current | 40 kA |
| DC Breakover Voltage (Nominal) | 600 V |
| Number of Electrodes | 3 |
| Series | 2026 |
| Failsafe Protection Y/N | Y |
| Factory Pack Quantity | 100 |
| Technology | Gas Discharge Tube |
| Impulse Discharge Current (8/20us) | 20kA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Fail Short | No |
| Number of Poles | 3 |
| Voltage - DC Spark Over (Nom) | 600V |
| Packaging | Tube |
| Standard Package | 100 |
| Tolerance | ±20% |
| Current - AC Discharge (Nom) | 20A |
| Package/Case | Axial Cylinder, 3 Lead (Radial Bend) |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Diameter | 8 mm |
| Operating Temperature Range | - 40 C to + 90 C |
| Brand | Bourns |
| Termination Style | Radial |
| DC Sparkover | 600 V |
| Mounting Style | Through Hole |
| Length | 11 mm |
| Insulation Resistance | 10 GOhms |
咨询QQ
热线电话