所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Gas Discharge Tubes - GDTs / Gas Plasma Arrestors |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Peak Pulse Current | 40 kA |
| DC Breakover Voltage (Nominal) | 600 V |
| Number of Electrodes | 3 |
| Series | 2026 |
| Termination Style | Radial |
| Failsafe Protection Y/N | N |
| Packaging | Tray |
| Dimensions | 8 mm D x 11 mm L |
| Factory Pack Quantity | 100 |
| Lead Diameter | 1 |
| Typical AC Discharge Current@1s@ | 10 |
| Mounting | Through Hole |
| Maximum Capacitance@1MHz | 2 |
| Typical Impulse Life@10/1000us | 400 |
| Typical DC Sparkover Voltage@100V/s | 600 |
| Product Height | 10.9 |
| EU RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 4.4 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Wire Form | Shaped |
| Product Length | 13 |
| Maximum Operating Temperature | 90 |
| Maximum DC Holdover Voltage | 135@150ms |
| Maximum Impulse Sparkover Voltage@100V/s | 925 |
| Typical Impulse Discharge Current@8/20us@10Times | 10 |
| Minimum Insulation Resistance@100V | 10 |
| Maximum Impulse Sparkover Voltage@1KV/s | 1250 |
| Product Depth | 7.9 |
| Number of Terminals | 3 |
| DC Sparkover Voltage Tolerance | ±20% |
| Failsafe Protection | No |
| Agency Approvals | UL |
| Current - AC Discharge (Nom) | 20A |
| Impulse Discharge Current (8/20us) | 20kA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Fail Short | No |
| Number of Poles | 3 |
| Voltage - DC Spark Over (Nom) | 600V |
| Standard Package | 100 |
| Tolerance | ±20% |
| Other Names | 202660C2LF |
| Package/Case | Axial Cylinder, 3 Lead (Radial Bend) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Mounting Style | Through Hole |
| Operating Temperature Max Deg. C | 90C |
| Operating Temperature Min Deg. C | -40C |
| DC Sparkover Voltage (Typ)@100V/s | 600 |
| DC Holdover Voltage (Max) | 135@150ms |
| Impulse Discharge Current (Typ)@8/20us@10Times | 10 |
| Capacitance (Max)@1MHz | 2 |
| Product Length (mm) | 13 mm |
| Product Depth (mm) | 7.9 mm |
| Product Height (mm) | 10.9 mm |
| Brand/Series | 2026Series |
| Capacitance | 2pF |
| Current,ACFollow | 20A |
| Current,Surge | 40kA |
| Package | Metal |
| Temperature,Operating,Maximum | 85°C |
| Temperature,Operating,Minimum | -55°C |
| Type | GDT |
| Voltage,Breakdown | 1250V |
| Voltage,DCHoldover | 135V |
| Voltage,DCSparkover | 600V |
咨询QQ
热线电话