所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Gas Discharge Tubes - GDTs / Gas Plasma Arrestors |
| RoHS | No |
| Peak Pulse Current | 40 kA |
| DC Breakover Voltage (Nominal) | 600 V |
| Number of Electrodes | 3 |
| Series | 2026 |
| Failsafe Protection Y/N | Y |
| Factory Pack Quantity | 100 |
| Technology | Gas Discharge Tube |
| Lead Diameter | 1 |
| Typical AC Discharge Current@1s@ | 10 |
| Mounting | Through Hole |
| Termination Style | Radial |
| Maximum Capacitance@1MHz | 2 |
| Typical Impulse Life@10/1000us | 400 |
| Typical DC Sparkover Voltage@100V/s | 600 |
| Product Height | 7.9 |
| EU RoHS | Not Compliant |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Wire Form | Straight |
| Product Length | 11.2 |
| Maximum Operating Temperature | 90 |
| Maximum DC Holdover Voltage | 135@150ms |
| Maximum Impulse Sparkover Voltage@100V/s | 925 |
| Typical Impulse Discharge Current@8/20us@10Times | 10 |
| Minimum Insulation Resistance@100V | 10 |
| Maximum Impulse Sparkover Voltage@1KV/s | 1250 |
| Product Depth | 7.9 |
| Number of Terminals | 3 |
| DC Sparkover Voltage Tolerance | ±20% |
| Failsafe Protection | No |
| Agency Approvals | UL |
| Impulse Discharge Current (8/20us) | 20kA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Fail Short | No |
| Number of Poles | 3 |
| Voltage - DC Spark Over (Nom) | 600V |
| Packaging | Tube |
| Standard Package | 100 |
| Tolerance | ±20% |
| Current - AC Discharge (Nom) | 20A |
| Package/Case | Cylinder 1 Lead, 3 Terminal |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Diameter | 8 mm |
| Brand | Bourns |
| Operating Temperature Range | - 40 C to + 90 C |
| Mounting Style | Through Hole |
| Length | 11 mm |
| Insulation Resistance | 10 GOhms |
| DC Sparkover | 600 V |
咨询QQ
热线电话