所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Impulse Discharge Current (8/20us) | 5.0kA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Fail Short | No |
| Number of Poles | 2 |
| Voltage - DC Spark Over (Nom) | 420V |
| Packaging | Bulk |
| Standard Package | 250 |
| Tolerance | ±15% |
| Current - AC Discharge (Nom) | 5A |
| Package/Case | 2-SMD Cylinder Square End |
| Diameter | 5 mm |
| Factory Pack Quantity | 250 |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 85 C |
| Brand | Bourns |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Number of Electrodes | 2 Electrode |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Length | 4.4 mm |
| Insulation Resistance | 10 GOhms |
| DC Sparkover | 420 V |
| Peak Pulse Current | 10 kA |
| Failsafe Protection Y/N | Failsafe Not Protected |
| Technology | Gas Discharge Tubes |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话