所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Gas Discharge Tubes - GDTs / Gas Plasma Arrestors |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Packaging | Bulk |
| Impulse Discharge Current (8/20us) | 5.0kA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Fail Short | No |
| Number of Poles | 3 |
| Voltage - DC Spark Over (Nom) | 350V |
| Standard Package | 100 |
| Tolerance | ±20% |
| Current - AC Discharge (Nom) | 5A |
| Package/Case | 3-SMD Cylinder Square End |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 100 |
| Diameter | 5 mm |
| Series | 2038 |
| Brand | Bourns |
| Operating Temperature Range | - 40 C to + 90 C |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Number of Electrodes | 3 Electrode |
| Length | 7.5 mm |
| Insulation Resistance | 1 GOhms |
| DC Sparkover | 350 V |
| Peak Pulse Current | 10 kA |
| Failsafe Protection Y/N | Failsafe Not Protected |
| Technology | Gas Discharge Tubes |
咨询QQ
热线电话