所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Number of Positions | 7 |
| Mounting | Through Hole |
| Pole Throw Configuration | SPST |
| Switch Configuration | OFF ON |
| Actuator Style | Raised Slide |
| Terminal Type | PC Pins |
| Maximum Current Rating | 0.05@24VDC A |
| Maximum DC Voltage Rating | 24 V |
| Operating Temperature | -55 to 85 °C |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Operating Temp Range | -55C to 85C |
| Rad Hardened | No |
| Contact Plating | Gold |
| Current Rating (Max) | 0.05 A |
| Termination Style | PC Pins |
| Mounting Style | Through Hole |
| Body Orientation | Straight |
| Packaging | Tube |
| Seal | Tape/Epoxy |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Voltage Rating (VDC) | 24 V |
| Switch Function Configuration | OFF ON |
| Product Length (mm) | 19.96 mm |
| Product Depth (mm) | 9.78 mm |
| Product Height (mm) | 8.49 mm |
| Terminal Pitch (mm) | 2.54 mm |
| Total # of Positions | 7 |
咨询QQ
热线电话