所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Trimmer |
| Resistance Value | 50 Ohm |
| Tolerance | 5 % |
| Number of Turns | 25(Elec) Turns |
| Power Rating | 1 W |
| Mounting | Through Hole |
| Technology | Wirewound |
| Operating Temperature | -65 to 150 °C |
| Shaft Diameter | 1.52 mm |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Resistance Value | 50 |
| EU RoHS | Compliant |
| Product Depth | 10.55 |
| Temperature Coefficient | ±50 |
| Termination Style | Pin |
| Product Length | 9.53 |
| Product Height | 3.81 |
| Packaging | Tube |
| Power Rating | 1 |
| Shaft Diameter | 1.52 |
| Number of Turns | 25(Elec) |
| Resistance (Ohms) | 50 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Temperature Coefficient | ±50ppm/°C |
| Size / Dimension | Square - 0.375" L x 0.375" W x 0.150" H (9.53mm x 9.53mm x 3.81mm) |
| Resistive Material | Wirewound |
| Power (Watts) | 1W |
| Adjustment Type | Side Adjustment |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 50 |
| Product | Trimmers |
| Product Category | Trimmer Resistors - Through Hole |
| Dimensions | 9.53 mm W x 9.53 mm L |
| Taper | Linear |
| Operating Temperature Range | - 65 C to + 150 C |
| Element Type | Wirewound |
| Resistance | 50 Ohms |
| Product Type | Multi-Turn |
| Adjustment | Side Slot |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
咨询QQ
热线电话