所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Trimmer |
| Resistance Value | 20 KOhm |
| Tolerance | 25 % |
| Number of Turns | 1(Elec)|1(Mech) Turns |
| Power Rating | 3/20 W |
| Mounting | Surface Mount |
| Technology | Cermet |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Shaft Diameter | 1.45 mm |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Resistance Value | 20K |
| EU RoHS | Compliant |
| Product Depth | 2.75 |
| Temperature Coefficient | ±250 |
| Termination Style | Foot Print |
| Product Length | 2.2 |
| Product Height | 1.05 |
| Packaging | Embossed Tape and Reel |
| Power Rating | 0.15 |
| Shaft Diameter | 1.45 |
| Number of Turns | 1(Elec)|1(Mech) |
| Resistance (Ohms) | 20k |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Temperature Coefficient | ±250ppm/°C |
| Size / Dimension | Square - 0.108" L x 0.087" W x 0.041" H (2.75mm x 2.20mm x 1.05mm) |
| Resistive Material | Cermet |
| Power (Watts) | 0.15W |
| Adjustment Type | Top Adjustment |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Depth | 2.75mm |
| Dimensions | 2.2 x 2.75 x 1.05mm |
| Height | 1.05mm |
| Length | 2.2mm |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Maximum Resistance | 20kΩ |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Factory Pack Quantity | 3000 |
| Product | Trimmers |
| Product Category | Trimmer Resistors - SMD |
| Operating Temperature Range | - 40 C to + 85 C |
| Element Type | Cermet |
| Resistance | 20 kOhms |
| Product Type | Single Turn |
| Adjustment | Top Crossed |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| 系列 | 3302 |
| 容差 | ±25% |
| 最高工作温度 | +85°C |
| 安装类型 | 表面贴装 |
| 额定功率 | 3/20W |
| 高度 | 1.05mm |
| 接端样式 | 焊垫 |
| 温度系数 | ±250ppm/°C |
| 长度 | 2.2mm |
| 尺寸 | 2.2 x 2.75 x 1.05mm |
| 最低工作温度 | -40°C |
| 转数 | 1 |
| 深度 | 2.75mm |
| 方向 | 顶部调整 |
| Board Level Components | Y |
| 最大电阻 | 20kΩ |
| 轴直径 | 1.45 mm。 |
咨询QQ
热线电话