所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Trimmer |
| Resistance Value | 2 KOhm |
| Tolerance | 25 % |
| Number of Turns | 1(Elec)|1(Mech) Turns |
| Power Rating | 3/20 W |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Trimmer Resistors - SMD |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Product | Trimmer Resistors - SMD |
| Product Type | Single Turn |
| Resistance | 2 kOhms |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Adjustment | Top Slot |
| Packaging | Reel |
| Resistance Value | 2K |
| EU RoHS | Compliant |
| Product Depth | 3.75 |
| Temperature Coefficient | ±250 |
| Product Length | 3 |
| Product Height | 1.91 |
| Power Rating | 0.15 |
| Number of Turns | 1(Elec)|1(Mech) |
| Resistance (Ohms) | 2k |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Temperature Coefficient | ±250ppm/°C |
| Size / Dimension | Square - 0.148" L x 0.118" W x 0.055" H (3.75mm x 3.00mm x 1.40mm) |
| Resistive Material | Cermet |
| Power (Watts) | 0.15W |
| Adjustment Type | Top and Bottom Adjustment |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话