所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Calibrated | RSCAL |
| Digital Amplitude and Offset | Yes |
| Digital Frequency | Yes |
| Dimensions | 303.2 x 261.1 x 103.8mm |
| FM Modulation | Yes |
| Height | 103.8mm |
| Input Impedance | 10 kΩ, 5 kΩ |
| Interface Type | GPIB, LAN, USB |
| Internal and External Amplitude Modulation | Yes |
| Internal Linear and Log Sweep | Yes |
| Length | 303.2mm |
| Maximum Frequency Range Sinewave | 10MHz |
| Maximum Frequency Range Square Pulse and Arbitrary Waveform | 10 MHz, 3 MHz, 5 MHz |
| Maximum Frequency Range Triangle/Saw | 100kHz |
| Maximum Operating Temperature | +55°C |
| Minimum Frequency Range Sinewave | 1MHz |
| Minimum Frequency Range Square Pulse and Arbitrary Waveform | 1 MHz |
| Minimum Frequency Range Triangle/Saw | 1MHz |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Model Number p | 33210A |
| Output Amplitude | 10V Pk-Pk |
| Output Impedance | 50Ω |
| Time Base Accuracy | ±20ppm |
| Variable Sweep | Yes |
| Weight | 3.4kg |
| Width | 261.1mm |
| rohs | Not Applicable |
| Signal Generator Type | :Arbitrary, Direct Digital Synthesis (DDS), Frequency, Signal |
| Bandwidth | :10MHz |
| Modulation Type | :AM, FM, PWM |
| Supply Voltage Range | :100V to 240V |
| External Height | :103.8mm |
| External Width | :261.1mm |
| External Depth | :303.2mm |
| Plug Type | :Euro, UK |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Weight (kg) | 6.1 |
| Tariff No. | 85043180 |
| Configuration | Bench |
| Connection | LAN,USB,GPIB |
| Frequency | 10MHz |
| Frequency,Output | 1mHzto10MHz |
| Function | Sine,Square,Triangle,Pulse,Ramp,DC,Noise |
| Impedance,Output | 50Ohms |
| Memory | 8Kpts |
| ModulationType | AM,FM,PWM |
| NumberofChannels | 1 |
| OutputAmplitude | .01to10Vpp |
| PowerConsumption | 50VA |
| PowerRating | 100-240V@50/60Hz,100-120V@400Hz |
| SampleRate | 50MS/s |
| Temperature,Operating | 0to55°C |
| Time,Fall | 70ns |
| Time,Rise | 70ns |
| TypeofGenerator | Function/Arb.Waveform |
咨询QQ
热线电话