所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Digital Amplitude and Offset | Yes |
| Digital Frequency | Yes |
| Dimensions | 272.3 x 212.8 x 88.3mm |
| FM Modulation | Yes |
| Height | 88.3mm |
| Input Impedance | 5 kΩ |
| Interface Type | Ethernet, GPIB, USB |
| Internal and External Amplitude Modulation | Yes |
| Internal Linear and Log Sweep | Yes |
| Length | 272.3mm |
| Maximum Frequency Range Sinewave | 30MHz |
| Maximum Frequency Range Square Pulse and Arbitrary Waveform | 30MHz |
| Maximum Frequency Range Triangle/Saw | 200kHz |
| Maximum Operating Temperature | +55°C |
| Minimum Frequency Range Sinewave | 1µHz |
| Minimum Frequency Range Square Pulse and Arbitrary Waveform | 1 μHz |
| Minimum Frequency Range Triangle/Saw | 1µHz |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Model Number p | 33521A |
| Output Amplitude | 10V Pk-Pk |
| Output Impedance | 50Ω |
| Variable Sweep | Yes |
| Weight | 3.3kg |
| Width | 212.8mm |
| Signal Generator Type | :Arbitrary, Function |
| Bandwidth | :30MHz |
| Modulation Type | :AM, BPSK, FM, FSK, PM, PWM, Sum |
| Supply Voltage Range | :100V to 240V |
| External Height | :103.8mm |
| External Width | :261.1mm |
| External Depth | :303.2mm |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Manufacturers Warranty | :3 Years |
| Weight (kg) | 3 |
| Tariff No. | 90308930 |
| ApplicationType | Electroniccontrols,basebandwirelesscommunications,Linearamplifiers,DCbrushlessmotors,switchingpowersupplies,Medicaldevices,digitalaudio,Clocksignals,modulationsource |
| Brand/Series | 33500ASeries |
| ChannelType | DualChannelMode |
| Configuration | Bench |
| Connection | LAN,USB,GPIBOptional |
| Display | 4.3"ColorTFT |
| DutyCycle | 0.01%to99.99% |
| Frequency | 30MHz |
| Function | Sine,Square,Triangle,Pulse,Ramp,DC,GaussianNoise,PRBS |
| Memory | 1Mpts |
| MemoryType | 1MSawaveformmemorystandard |
| ModulationType | AM,FM,PM,FSK,BPSK,PWM,Sum |
| NumberofChannels | 2 |
| SampleRate | 250MS/s |
| SamplingRate | 16-bit,16nsminimum,100-psresolution |
| Time,Rise | andfall:Square:8.4ns,fixedPulse:8.4nsto1μs,independentlyvariable,100-psor3-digit |
| TypeofGenerator | Function/Arb.Waveform |
咨询QQ
热线电话