所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Ribbon Width | 1.000" (25.40mm) |
| First Conductor Mark | Red |
| Shielding | Unshielded |
| Features | Zippable |
| Voltage Rating | 300V |
| Wire Gauge | 28 AWG |
| Approvals | UL Style 2651 |
| Cable Type | Flat Cable |
| Number of Conductors | 20 |
| Conductor Strand | 7 Strands / 36 AWG |
| Ribbon Thickness | 0.035" (0.89mm) |
| Jacket (Insulation) Material | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Length | 500' (152.44m) |
| Insulation Resistance | 10 GOhm |
| Color | Gray |
| Pitch | 0.050" (1.27mm) |
| Standard Package | 1 |
| Conductor Material | Copper, Tinned |
| Operating Temperature | -20°C ~ 105°C |
咨询QQ
热线电话