所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Sealed Miniature |
| Switch Configuration | ON None ON |
| Pole Throw Configuration | DPDT |
| Mounting | Panel Mount with Threads |
| Terminal Type | Solder Lug |
| Maximum DC Voltage Rating | 20 V |
| Maximum Power Rating | 0.4@20VAC 20VDC VA |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Plating | Gold/Nickel |
| Operating Temperature | -30 to 85 °C |
| Standard Package | Bulk |
| Actuator Style | Round Toggle |
| Electrical Life | 50000 |
| Product Length | 12.8 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Product Depth | 11.6 |
| Maximum AC Voltage Rating | 20 |
| Product Height | 33.96 |
| Maximum Power Rating | 0.4@20VAC 20VDC |
| Maximum DC Voltage Rating | 20 |
| Minimum Operating Temperature | -30 |
| Circuit | DPDT |
| Illumination | Non-Illuminated |
| Switch Function | On-On |
| Current Rating | 0.4VA (AC/DC) |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 6.35mm Dia |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Voltage Rating - AC | 20V |
| Electrical Life | 50,000 Cycles |
| Termination Style | Solder Lug |
| Packaging | Bulk |
| Actuator Type | Standard Round |
| Voltage Rating - DC | 20V |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Bushing Thread | 1/4-40 |
| Actuator Material | Brass, Chrome Plated |
| Actuator Length | 10.60mm |
| Features | Epoxy Sealed Terminals |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话