所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Ambient Light Sensors |
| RoHS | No |
| Operating Supply Voltage | 100 V |
| Maximum Operating Temperature | + 75 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Package / Case | 4.88 mm x 4.17 mm |
| Fall Time | 5 ms |
| Mounting Style | Through Hole |
| Power Dissipation | 80 mW |
| Product | Ambient Light Sensors |
| Rise Time | 35 ms |
| Type | Photoconductive Cells |
| Part # Aliases | VT935G-B |
| Cell Resistance @ Illuminance | 20 ~ 38 kOhms @ 10 lux |
| Voltage - Max | 100Vpk |
| Fall Time (Typ) | 5ms |
| Cell Resistance (Min) @ Dark | 1 MOhms @ 5 Seconds |
| Standard Package | 1 |
| Rise Time (Typ) | 35ms |
| Other Names | 35000009 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Unit Weight | 0.012800 oz |
咨询QQ
热线电话