所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | LED Displays & Accessories |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Display Type | 7 Segment |
| Number of Digits | 1 |
| Illumination Color | Green |
| Common Pin | Common Cathode |
| Product | Seven Segment Single Digit Displays |
| Operating Supply Voltage | 2.1 V |
| Character Size | 0.56 in |
| Luminous Intensity | 2200 ucd |
| Power Consumption | 600 mW |
| Unit Weight | 0.016000 oz |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Wavelength | 565 nm |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Operating Current | 20 mA |
咨询QQ
热线电话