所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Resistance Value | 10K |
| EU RoHS | Compliant |
| Product Diameter | 22.479 |
| Technology | Hybritron |
| Temperature Coefficient | ±100 |
| Termination Style | Solder Lug |
| Product Length | 40.43 |
| Product Height | 23.93 |
| Packaging | Plastic Tray |
| Power Rating | 1.5 |
| Type | Potentiometer |
| Shaft Diameter | 6.34 |
| Mounting | Panel Mount |
| Tolerance | 10% |
| Number of Turns | 5(Elec)|5(Mech) |
| Resistance (Ohms) | 10k |
| Actuator Length | 0.813" (20.64mm) |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Number of Turns | 5 |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |
| Resistive Material | Hybritron® |
| Power (Watts) | 1.5W |
| Actuator Diameter | 0.250" (6.35mm) |
| Adjustment Type | Side Adjustment |
| Actuator Type | Slotted Shaft |
| Standard Package | 5 |
| Rotation | 1800° |
| Size - Body | Round - 0.885" Dia x 0.780" L (22.48mm x 19.81mm) |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Operating Temp Range | -55C to 125C |
| Rad Hardened | No |
| Failure Rate | Not Required |
| Tolerance (+ or -) | 10% |
| Resistance | 10000 ohm |
| Mounting Style | Panel |
| Power Rating | 1.5 W |
| Military Standard | Not Required |
| Product Length (mm) | 40.43 mm |
| Product Depth (mm) | Not Required mm |
| Product Height (mm) | 23.93 mm |
| Shaft Diameter (mm) | 6.34 mm |
| Product Diameter (mm) | 22.479 mm |
咨询QQ
热线电话