所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Resistance (Ohms) | 10k |
| Actuator Length | 0.813" (20.64mm) |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Termination Style | Solder Lug |
| Number of Turns | 5 |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |
| Packaging | Tray |
| Resistive Material | Hybritron® |
| Power (Watts) | 1.5W |
| Actuator Diameter | 0.250" (6.35mm) |
| Adjustment Type | Side Adjustment |
| Actuator Type | Slotted Shaft |
| Standard Package | 5 |
| Rotation | 1800° |
| Tolerance | ±10% |
| Size - Body | Round - 0.885" Dia x 0.780" L (22.48mm x 19.81mm) |
咨询QQ
热线电话