所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Resistance Value | 5K |
| EU RoHS | Compliant |
| Product Diameter | 22.225 |
| Technology | Hybritron |
| Temperature Coefficient | ±100 |
| Termination Style | Solder Lug |
| Product Length | 34.75 |
| Product Height | 23.81 |
| Packaging | Plastic Tray |
| Power Rating | 1.5 |
| Type | Potentiometer |
| Shaft Diameter | 3.17 |
| Mounting | Panel Mount |
| Tolerance | 10% |
| Number of Turns | 5(Elec)|5(Mech) |
| Resistance (Ohms) | 5k |
| Actuator Length | 0.813" (20.64mm) |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Number of Turns | 5 |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |
| Resistive Material | Hybritron® |
| Power (Watts) | 1.5W |
| Actuator Diameter | 0.125" (3.18mm) |
| Adjustment Type | Side Adjustment |
| Actuator Type | Slotted Shaft |
| Standard Package | 5 |
| Rotation | 1800° |
| Size - Body | Round - 0.875" Dia x 0.993" L (22.23mm x 25.22mm) |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
咨询QQ
热线电话