所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| メーカ | Bourns |
| 製品 | Precision Potentiometer |
| 取り付け様式 | Panel |
| 回転数 | 10 |
| 定数型 | Hybritron |
| 末端様式 | Solder Lug |
| シリーズ | 3549 |
| 工場パックの数量 | 5 |
| Resistance Value | 20K |
| EU RoHS | Compliant |
| Product Depth | 22.48 |
| Technology | Hybritron |
| Temperature Coefficient | ±100 |
| Termination Style | Solder Lug |
| Product Length | 40.43 |
| Product Height | 27.5 |
| Packaging | Plastic Tray |
| Power Rating | 2 |
| Type | Potentiometer |
| Shaft Diameter | 6.35 |
| Mounting | Panel Mount |
| Tolerance | 10% |
| Number of Turns | 10(Elec)|10(Mech) |
| Resistance (Ohms) | 20k |
| Actuator Length | 0.813" (20.64mm) |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Number of Turns | 10 |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |
| Resistive Material | Hybritron® |
| Power (Watts) | 2W |
| Actuator Diameter | 0.250" (6.34mm) |
| Adjustment Type | Side Adjustment |
| Actuator Type | Slotted Shaft |
| Standard Package | 5 |
| Rotation | 3600° |
| Size - Body | Round - 0.885" Dia x 0.780" L (22.48mm x 19.81mm) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话