所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Potentiometer |
| Resistance Value | 5 KOhm |
| Tolerance | 10 % |
| Number of Turns | 10(Elec)|10(Mech) Turns |
| Power Rating | 2 W |
| Mounting | Panel Mount |
| Technology | Hybritron |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Shaft Diameter | 6.35 mm |
| Standard Package | Trays |
| Product Category | Precision Potentiometers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product | Precision Potentiometer |
| Mounting Style | Panel |
| Element Type | Hybritron |
| Shaft Type | Slotted |
| Resistance | 5 kOhms |
| Termination Style | Solder Lug |
| Packaging | Tray |
| Series | 3549 |
| Shaft Length | 20.617 mm |
| Resistance Value | 5K |
| EU RoHS | Compliant |
| Product Depth | 22.48 |
| Temperature Coefficient | ±100 |
| Product Length | 40.43 |
| Product Height | 27.5 |
| Power Rating | 2 |
| Shaft Diameter | 6.35 |
| Number of Turns | 10(Elec)|10(Mech) |
| Resistance (Ohms) | 5k |
| Actuator Length | 0.812" (20.62mm) |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |
| Size - Body | Round - 0.885" Dia x 0.780" L (22.48mm x 19.81mm) |
| Resistive Material | Hybritron® |
| Power (Watts) | 2W |
| Actuator Diameter | 0.250" (6.34mm) |
| Adjustment Type | Side Adjustment |
| Actuator Type | Slotted Shaft |
| Rotation | 3600° |
| Other Names | 3549H1AA502A |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Depth | 22.48mm |
| Dimensions | 40.43 x 22.48 x 27.5mm |
| Height | 27.5mm |
| Length | 40.43mm |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Maximum Resistance | 5kΩ |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Mounting Hole Diameter | 3/8in |
| Potentiometer Type | Linear |
| 轴直径 | 6.35 mm。 |
| 系列 | 3549 |
| 容差 | ±10% |
| 最高工作温度 | +125°C |
| 安装类型 | 面板安装 |
| 额定功率 | 2W |
| 高度 | 27.5mm |
| 电位器类型 | 线性 |
| 接端样式 | 焊片 |
| 温度系数 | ±100ppm/°C |
| 长度 | 40.43mm |
| 尺寸 | 40.43 x 22.48 x 27.5mm |
| 最低工作温度 | -55°C |
| 转数 | 10 |
| 深度 | 22.48mm |
| Board Level Components | Y |
| 安装孔直径 | 9.525mm |
| 最大电阻 | 5kΩ |
咨询QQ
热线电话