所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Printed Circuit Edge Connector |
| Pitch | 5.08 mm |
| Number of Contacts | 29 |
| Gender | M |
| Contact Plating | Gold |
| Termination Method | Solder |
| Standard Package | Bulk |
| PCB Thickness (mm in) | 1.60 [0.063] |
| RoHSELV Compliance | RoHS compliant, ELV compliant |
| Lead Free Solder Processes | Wave solder capable to 240°C, Wave solder capable to 260°C, Wave solder c |
| GovernmentIndustry Qualification | No |
| Brand | AMP |
| Proprietary Name | AMP-BLADE |
| Housing Material | Diallyl Phthalate |
| Terminate To | Printed Circuit Board |
| Mounting Ears | With |
| Number of Positions | 29 |
| Housing Color | Green |
| Contact Mating Area Plating Material | Gold (30) |
| Contact Type | Blade Type |
| Product Type | Connector |
| RoHSELV Compliance History | Always was RoHS compliant |
| Preloaded | Yes |
| Termination (Solder) Post Length (mm (in)) | 3.05 [0.120] |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Standard Pack: | 6 |
| 刀片端子材料 | 手饰铜 |
| 端子接触部电镀厚度 (µin) | 100 |
| 预装 | 是 |
| Centerline (Pitch) | 2.54 mm [ .1 in ] |
| 端子类型 | 刀片 |
| Contact Configuration | Blade Type |
| 壳体颜色 | 绿色 |
| PCB 安装方向 | 直角 |
| PCB 厚度(建议) | 1.6 mm [ .063 in ] |
| 端子基材 | 仿饰金 |
| 外壳材料 | 邻苯二甲酸二烯丙酯 |
| 端接柱体长度 | 3.05 mm [ .12 in ] |
| 连接器和端子端接到 | 印刷电路板 |
| 产品类型 | 连接器 |
| 端子接触部电镀材料 | 金 |
咨询QQ
热线电话