所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Housing |
| Pitch | 5.08 mm |
| Number of Contacts | 29 |
| Number of Rows | 2 |
| Gender | RCP |
| Body Orientation | Straight |
| Standard Package | Bulk |
| RoHSELV Compliance | RoHS compliant, ELV compliant |
| Lead Free Solder Processes | Wave solder capable to 240°C, Wave solder capable to 260°C, Wave solder c |
| GovernmentIndustry Qualification | No |
| Proprietary Name | AMP-BLADE |
| Housing Material | Diallyl Phthalate |
| Terminate To | Wire |
| Number of Positions | 29 |
| Housing Color | Green |
| Mounting Ears | With |
| Product Type | Housing |
| RoHSELV Compliance History | Always was RoHS compliant |
| Preloaded | No |
| Packaging | Bulk |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Color | Green |
| Connector Type | Receptacle |
| Note | Contacts Not Provided |
| Contact Type | Female Socket |
| Row Spacing | 0.125" (3.18mm) |
| Contact Termination | Crimp |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Standard Pack: | 129 |
| 端子構成 | 刀片类型 |
| 预装 | 否 |
| 使用可能な端子のタイプ | 母端 |
| 端子类型 | 刀片 |
| 壳体颜色 | 绿色 |
| 连接器和端子端接到 | 电线和电缆 |
| 外壳材料 | 邻苯二甲酸二烯丙酯 |
| Centerline (Pitch) (in) | .1 |
| 取り付けイヤー | 带有 |
| 产品类型 | 连接器 |
咨询QQ
热线电话