所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Tape Type | Electrical |
| Adhesive | Rubber |
| Color | White |
| Backing, Carrier | PVC (Poly Vinyl Chloride) |
| Thickness | 0.0070" (7.0 mils, 0.178mm) |
| Packaging | Roll |
| Width | 0.50" (12.70mm) 1/2" |
| Length | 20' (6.1m) 6.7 yds |
| Standard Package | 10 |
| Usage | Color Coding |
| Temperature Range | 176°F (80°C) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Material Category | Plastic |
| Brand Name | 3M, Scotch |
| Resistance Properties | Abrasion Resistant|Weather Resistant|UV Resistant|Moisture Resistant|Alkalies Resistant|Solvent Resistant|Acid Resistant|High Humidity Insulation Resistant |
| Series | 35 |
| Backing Material | Polyvinyl Chloride |
| Primary Color | White |
| Tensile Strength | 17lb/in |
| Applications | Color Coding, Insulating Electrical Wiring, Protecting Electrical Conductors, Motor Leads and Piping |
| Adhesive Material | Pressure-Sensitive Rubber |
| Minimum Operating Temperature | +32°F |
| Elongation at Break | 225% |
| Product Type | Electrical Tape |
| Adhesion Strength | 20oz/in |
| Type | TAPES |
| Size | 1/2" |
| 粘胶材料 | 橡胶树脂 |
| 颜色 | 白色 |
| 最高工作温度 | +105°C |
| 厚度 | 0.178mm |
| 最低工作温度 | 0°C |
| 宽度 | 0.5in |
| 衬底材料 | 聚氯乙烯 |
| 商品名 | Scotch® |
| 长度 | 20ft |
| 拉伸强度 | 3.04kN/m |
咨询QQ
热线电话