所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Shielded Twisted Pair Cable |
| Number of Conductors | 80 |
| Size | 28 AWG |
| Conductor Material | Tinned Copper |
| Standard Package | Cable Rolls / Shrink Tubing |
| Wire Gauge - AWG | 28 |
| Stranding | 7 x 36 |
| Shielding | Shielded |
| Length | 200 ft |
| Voltage Rating | 150 V |
| Jacket Material | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Insulation Material | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Features | Suitable for higher current applications |
| Jacket Color | Beige |
| Packaging | Roll |
| Series | 3600X |
| Part # Aliases | 00051111947364 05111194736 5111194736 80001240987 |
| American Wire Gauge | 28 |
| Cable Shape | Twisted Pair |
| Characteristic Impedance | 58 (Unbalanced) Ω, 91 (Balanced) Ω |
| Core Strands | 7/0.127 mm |
| Cross Sectional Area | 0.09 mm |
| Number of Pairs | 40 |
| Number of Strands | 7 |
| Outer Diameter | 9.9mm |
| Outer Sheath Material | PVC |
| Reel Length | 30m |
| Sheath Colour | Beige |
| Shield Type | SF/UTP |
| Size of Strands | 0.127 mm |
| rohs | Compliant |
| Unit Weight | 36 lbs |
| CableType | ShieldedTwistedPair |
| Color,Jacket | Beige |
| Diameter,Nominal | 0.39" |
| Diameter,Outer,Nominal | 0.39" |
| Impedance | 91Ohms(Balance) |
| Material,Conductor | Copper |
| Material,Insulation | Polyvinylchloride |
| Material,Jacket | Polyvinylchloride |
| Material,Shield | Aluminum/PolyesterTape,TinnedCopper |
| NumberofConductors | 80Cond |
| NumberofPairs | 40 |
| Standards | UL,cUL |
| TemperatureRange | 80°C |
| Temperature,Rating | +75°C |
| Thickness,Nominal | 0.03" |
| Voltage,Rating | 150V |
| WireSize | 28AWG |
| Wire,AWG | 28 |
咨询QQ
热线电话