所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| メーカ | Bourns |
| Resistance (Ohms) | 10k |
| Actuator Length | 0.740" (18.80mm) |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Termination Style | Solder Hook |
| Number of Turns | 10 |
| Temperature Coefficient | ±50ppm/°C |
| Packaging | Bulk |
| Resistive Material | Wirewound |
| Power (Watts) | 1.5W |
| Actuator Diameter | 0.875" (22.23mm) |
| Adjustment Type | Top Adjustment |
| Actuator Type | Knurled Shaft |
| Standard Package | 1 |
| Rotation | 3600° |
| Tolerance | ±5% |
| Size - Body | Round - 0.875" Dia x 1.318" L (22.23mm x 33.48mm) |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
咨询QQ
热线电话