所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 3640 |
| Mounting | Surface Mount |
| Capacitance Value | 0.027 uF |
| Voltage | 2000 Vdc |
| Tolerance | 20 % |
| Dielectric | X7R |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Construction | Flat |
| Product Length | 9.14 mm |
| Product Height | 2.54(Max) mm |
| Product Depth | 10.2 mm |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product | High Voltage MLCCs |
| Packaging | Reel |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Termination Style | SMD/SMT |
| メーカ | AVX |
| 製品カテゴリ | マルチレイヤーセラミックキャパシタ MLCC - SMD/SMT |
| 製品 | High Voltage MLCCs |
| パッケージ化 | Reel |
| 工場パックの数量 | 1000 |
| 末端様式 | SMD/SMT |
咨询QQ
热线电话