所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 3640 |
| Mounting | Surface Mount |
| Capacitance Value | 0.027 uF |
| Voltage | 2000 Vdc |
| Tolerance | 20 % |
| Dielectric | X7R |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Construction | Flat |
| Product Length | 9.14 mm |
| Product Height | 2.54(Max) mm |
| Product Depth | 10.2 mm |
| Standard Package | Bulk |
| Product Category | Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Capacitance | 0.027 uF |
| Voltage Rating | 2 kV |
| Temperature Coefficient / Code | X7R |
| Case Code - in | 3640 |
| Case Code - mm | 9110 |
| Product | High Voltage MLCCs |
| Packaging | Bulk |
| Capacitance - nF | 27 nF |
| Capacitance - pF | 27000 pF |
| Package / Case | 3640 (9110 metric) |
| Factory Pack Quantity | 36 |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Voltage - Rated | 2000V (2kV) |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Size / Dimension | 0.360" L x 0.402" W (9.14mm x 10.20mm) |
| Applications | General Purpose |
| Thickness (Max) | 0.100" (2.54mm) |
| Features | High Voltage |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Type | High Voltage MLCCs for 600 V to 5 kV |
咨询QQ
热线电话