所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Passive |
| Device Cooled | BGA |
| Attachment Method | Tape |
| Product Depth | 40.1 mm |
| Product Height | 11.4 mm |
| Product Length | 40 mm |
| Fin Style | Pin Array |
| Finish | Black Anodized |
| Standard Package | Bulk |
| Product Category | Heat Sinks |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product | Heat Sinks |
| Mounting Style | Adhesive |
| Heatsink Material | Metal |
| Thermal Resistance | 18.4 C/W |
| Length | 40 mm |
| Width | 40.1 mm |
| Height | 11.4 mm |
| Designed for | BGA |
| Color | Black |
| Factory Pack Quantity | 1050 |
| Product Length | 40 |
| EU RoHS | Compliant |
| Product Depth | 40.1 |
| Product Height | 11.4 |
| Selling Alternatives | 364424B00032 |
| Subcategory | Heat Sink |
| Lead Time | 56 Days |
| Height Off Base (Height of Fin) | 0.449" (11.40mm) |
| Material | Aluminum |
| Thermal Resistance @ Natural | 18.4°C/W |
| Shape | Square, Pin Fins |
| Power Dissipation @ Temperature Rise | 2W @ 40°C |
| Material Finish | Black Anodized |
| Package Cooled | BGA |
| Thermal Resistance @ Forced Air Flow | 6.0°C/W @ 200 LFM |
| Other Names | HS391 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Rad Hardened | No |
| Product Length (mm) | 40 mm |
| Product Depth (mm) | 40.1 mm |
| Product Height (mm) | 11.4 mm |
咨询QQ
热线电话