所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Test Leads |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Equipment Type | Patch Cords |
| Connector Type | Minigrabber clip one end only |
| Length | 60 in |
| Color | Red |
| Contact Plating | Gold |
| Current Rating | 5 A |
| Description/Function | Minigrabber test clip, one end only |
| Features | Flexible 20 gauge multi-stranded wire is molded directly to the grabber actuator cap and pin tip plug for durability |
| Insulation Material | Nylon |
| Operating Temperature | + 102 C |
| Factory Pack Quantity | 5 |
| Voltage Rating | 300 V |
| Part # Aliases | 1922299 |
| Wire Size | 20 |
| EU RoHS | Supplier Unconfirmed |
| Maximum Voltage Rating | 60VDC|30VAC |
| Connector Type A | Test Clip |
| Cable Type | Patch Cord |
| Maximum Current Rating | 5 |
| Gender | PL |
| Connector Type B | Not Included |
| Cable Length | 1.52 |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Voltage - Rated | 30VAC, 60VDC |
| Wire Gauge | 20 AWG |
| 1st Connector | Mini Hook |
| Material - Insulation | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| 2nd Connector | Wire Leads |
| Standard Package | 5 |
| Temperature Range | 216°F (102°C) |
| Configuration | Grabber, Hook to Wire Leads |
| Cable Length | 60.0" (1524.00mm) |
| Contents | 1 Lead, Red |
| rohs | Not applicable / Not applicable |
| Overall Length | :62.56" |
| Operating Voltage Max | :300V |
| Operating Current Max | :5A |
| Insulator Color | :Red |
| Weight (kg) | 0.018 |
| Tariff No. | 85366910 |
咨询QQ
热线电话