所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Test Leads |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Equipment Type | Patch Cords |
| Connector Type | Minigrabber clip to Minigrabber clip |
| Length | 18 in |
| Color | Gray |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Contact Plating | Gold |
| Current Rating | 5 A |
| Description/Function | Minigrabber test clip patch cord |
| Features | Ideal for providing temporary jumper wires |
| Insulation Material | Nylon |
| Operating Temperature | + 102 C |
| Factory Pack Quantity | 5 |
| Voltage Rating | 30 V |
| Part # Aliases | 1922598 |
| Voltage - Rated | 30VAC, 60VDC |
| Wire Gauge | 20 AWG |
| 1st Connector | Mini Hook |
| Material - Insulation | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| 2nd Connector | Mini Hook |
| Standard Package | 5 |
| Temperature Range | 216°F (102°C) |
| Configuration | Grabber, Hook to Grabber, Hook |
| Cable Length | 18.0" (457.20mm) |
| Contents | 1 Lead, Gray |
| rohs | Vendor undefined / Vendor undefined |
咨询QQ
热线电话