所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Wire Size | 20 |
| EU RoHS | Compliant |
| Color | Red |
| Maximum Voltage Rating | 60VDC|30VAC |
| Connector Type A | Test Clip |
| Cable Type | Patch Cord |
| Connector Type | Test Clip to Stack-Up Banana |
| Maximum Current Rating | 5 |
| Gender | PL-PL |
| Contact Plating | Gold-Nickel |
| Connector Type B | Stack-Up Banana |
| Cable Length | 0.91 |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Current Rating | 5A |
| Voltage - Rated | 300VDC |
| Wire Gauge | 20 AWG |
| 1st Connector | Banana Plug, Single, Stackable |
| Material - Insulation | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Stacking Method | Multi-Stacking, Front and Vertical |
| Standard Package | 5 |
| 2nd Connector | Mini Hook |
| Configuration | Banana to Grabber, Hook |
| Type | Patch Cord |
| Cable Length | 36.0" (914.40mm) |
| Contents | 1 Lead, Red |
| rohs | Not applicable / Not applicable |
| Description/Function | Mates to Model 1581 or any standard banana jack |
| Product Category | Test Leads |
| Features | Provides a Minigrabber output from a miniature banana jack |
| Factory Pack Quantity | 6 |
| Voltage Rating | 300 V |
| Equipment Type | Cable Assemblies |
| Length | 36 in |
| Insulation Material | Nylon |
| Operating Temperature | + 55 C |
| Part # Aliases | 1923553 |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Lead Length | :914mm |
| Insulator Colour | :Red |
| Test Connector Type A | :Test Clip |
| Test Connector Type B | :Banana Plug |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Weight (kg) | 0.1 |
| Tariff No. | 85369010 |
咨询QQ
热线电话