所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Connector Type | Connector Headers and PCB Receptacles |
| Contact Type | Signal |
| Contact Material | Brass |
| Gender | PIN |
| Termination Method | Solder |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Contact Finish | Tin-Lead |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Pin or Socket | Pin |
| Contact Finish Thickness | 100µin (2.54µm) |
| Contact Termination | Solder, PCB |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Product Type | Contacts |
| Current Rating | 5 A |
| Contact Plating | Tin |
| Operating Temperature Range | - 65 C to + 60 C |
| Series | AMPMODU MOD I |
| Contact Gender | Pin (Male) |
| Tradename | AMPMODU |
| RoHS | No |
| Other Names | A116260CT |
| 端子接触部电镀厚度 (µin) | 100 – 200 |
| 端子类型 | 柱体 |
| 結線端のめっき厚 (µin) | 100 – 200 |
| 封装方法 | 剥线 |
| 绝缘电阻 (MΩ) | 5000 |
| 端子基材 | 黄铜 |
| 結線端めっき材料の仕上げ | 亮光 |
| Contact Current Rating (Max) (A) | 5 |
| はんだテール端子めっき材質の仕上げ | 亮光 |
| 接触抵抗 (mΩ) | 12 |
| 穴のサイズ (推奨) | 1.98 mm [ .078 in ] |
| 結線端のめっき材質 | 镍打底镀锡铅 |
| 介质耐压 | 1200 VAC |
| 端子接触部电镀材料 | 锡铅 |
| 产品类型 | 接触件 |
| 端子嵌合面の長さ | 10.16 mm [ .4 in ] |
| PCB 安装方向 | 垂直 |
| 端接柱体长度 | 3.18 mm [ .125 in ] |
| 焊尾端子电镀材料 | 锡铅 |
| 端子接触部电镀材料表面涂层 | 高光 |
| 封装数量 | 20000 |
| 注释 | 使用插入机器号 3-457382-1 应用的带状柱体,包括电源装置和压接模具。, 根据具体要求,柱体中心可能会有不同。, 相邻接触件之间的最小标称中心线间距为 0.125。 |
| 连接器和端子端接到 | 印刷电路板 |
| 工组温度范围 (°C) | -65 – 60 |
| 接合柱长度 | 10.16 mm [ .4 in ] |
咨询QQ
热线电话