所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Switch Configuration | N.O. |
| Pole Throw Configuration | SPST |
| Mounting | Panel Mount |
| Actuator Style | Round Plunger |
| Maximum Current Rating | 0.5@115VAC A |
| Maximum AC Voltage Rating | 220 V |
| Terminal Type | Solder Lug |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Standard Package | Bulk |
| Function | Momentary Contact |
| Electrical Life | 250000 |
| Product Length | 7.92 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Product Depth | 7.92 |
| Body Orientation | Straight |
| Product Height | 16.51 |
| Base/Housing Material | Thermoset Plastic/Aluminum |
| Maximum AC Voltage Rating | 220 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Maximum Current Rating | 0.5@115VAC |
| Actuator Material | Thermoset Plastic |
| Packaging | Bulk |
| Switch Function | Off-Mom |
| Current Rating | 500mA (AC) |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 4.37mm Dia |
| Mounting Type | Panel Mount, Rear |
| Voltage Rating - AC | 115V |
| Type | Standard |
| Electrical Life | 250,000 Cycles |
| Termination Style | Wire Leads |
| Color - Actuator/Cap | Black |
| Actuator Type | Round, Plunger |
| Circuit | SPST-NO |
| Features | Epoxy Potted |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话