所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Outline | 10.10mm x 10.10mm |
| Operating Force | 300gf |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Actuator Type | Standard |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Standard Package | 50 |
| Switch Function | Off-Mom |
| Termination Style | Gull Wing |
| Packaging | Tube |
| Operating Temperature | -40°C ~ 160°C |
| Actuator Orientation | Top Actuated |
| Switch Travel | 1.00mm |
| Circuit | SPST-NO |
| Actuator Height off PCB, from Pins | 12.00mm |
| Illumination | Non-Illuminated |
| Mechanical Life | 10,000,000 Cycles |
| Actuator Material | Polyphenylene Sulfide (PPS) |
| Contact Rating @ Voltage | 0.05A @ 24VDC |
| Features | Sealed - Flux Protection |
| Current Rating | 50 mA |
| IP Rating | IP 67 |
| Body Shape | Square |
| Contact Form | SPST |
| Voltage Rating DC | 24 V |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Actuator | Round |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话