所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 2SMC |
| Configuration | Single |
| Direction Type | Uni-Directional |
| Peak Pulse Power Dissipation | 3000 W |
| Maximum Peak Pulse Current | 149 A |
| Maximum Reverse Leakage Current | 5 uA |
| Maximum Clamping Voltage | 20.1 V |
| Maximum Reverse Stand-off Voltage | 11 V |
| Minimum Breakdown Voltage | 12.2 V |
| Test Current | 1 mA |
| Operating Temperature | -65 to 185 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 20.1V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package | DO-214AB, (SMC) |
| Voltage - Breakdown (Min) | 12.2V |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 11V |
| Applications | General Purpose |
| Power Line Protection | No |
| Power - Peak Pulse | 3000W (3kW) |
| Type | Zener |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 149A |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Polarity | Unidirectional |
| Clamping Voltage | 20.1 V |
| Product Category | TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors |
| Channels | 1 Channel |
| Factory Pack Quantity | 850 |
| Series | 3KASMC |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Operating Voltage | 11 V |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Breakdown Voltage | 12.2 V |
| Tradename | PAR |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Minimum Operating Temperature | - 65 C |
| Peak Surge Current | 200 A |
| Maximum Operating Temperature | + 185 C |
| Dimensions | 6.22(Max) mm W x 7.11(Max) mm L |
咨询QQ
热线电话