所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Polarity | Unidirectional |
| Operating Voltage | 11 V |
| Breakdown Voltage | 12.2 V |
| Clamping Voltage | 20.1 V |
| Peak Surge Current | 200 A |
| Package / Case | DO-214AB |
| Minimum Operating Temperature | - 65 C |
| Maximum Operating Temperature | + 185 C |
| Channels | 1 Channel |
| Dimensions | 6.22(Max) mm W x 7.11(Max) mm L |
| Packaging | Reel |
| Peak Pulse Power Dissipation | 3000 W |
| Factory Pack Quantity | 3500 |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 20.1V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | DO-214AB, (SMC) |
| Voltage - Breakdown (Min) | 12.2V |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 11V |
| Applications | General Purpose |
| Operating Temperature | -65°C ~ 185°C |
| Standard Package | 3,500 |
| Power Line Protection | No |
| Power - Peak Pulse | 3000W (3kW) |
| Type | Zener |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 149A |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Series | 3KASMC |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Tradename | PAR |
咨询QQ
热线电话