所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Function | Sweep |
| Display Type | LED |
| Frequency Band | 0.5Hz ~ 4MHz |
| Frequency - Max | 20MHz |
| Number of Channels | 2 |
| Supply Voltage | 115, 230V |
| Standard Package | 1 |
| Signal Types | Sine, Square, Triangle, Ramp, Pulse |
| Type | Function Generator, Analog |
| Other Names | Q4475931 |
| Product Category | Function Generators & Synthesizers |
| AC Supply Voltage | For B&K Precision products requiring AC input, please consult the accompanying User Manual before plugging the unit into mains power. Most products are configured for US mains/110VAC input but have a selectable input for 220VAC input. In some cases this may require a fuse change. |
| Cable Type | North American Power Cord Included |
| Unit Weight | 8 lbs |
| Frequency | 0.5 Hz to 4 MHz |
| Equipment Type | Sweep Function Generator |
| Part # Aliases | EXD |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Brand/Series | 4000ASeries |
| Configuration | Bench |
| Dimensions | 11"x3.6"x11.9"(279.4x91.4x302.3mm) |
| Display | 5DigitLED |
| ModulationType | Linear/LogSweep |
| OutputAmplitude | 0.2Vpp-20Vpp(noload),0.1Vpp-10Vpp(50ohmload) |
| TypeofGenerator | SweepFunction/FrequencyCounter |
| Voltage,Operating | AC115V/230V+10%,50/60Hz |
| Variable Sweep | Yes |
| Attenuation | -20dB |
| Brand Name | BK Precision |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Minimum Frequency (Square, Pulse and Arbitrary Waveform) | 0.5Hz |
| Maximum Frequency (Triangle/Saw) | 4MHz |
| Maximum Frequency (Sinewave) | 4MHz |
| Model Number | 4003A |
| Height | 3.6in |
| Width | 11in |
| Length | 11.9in |
| Product Type | Sweep function Generator |
| Internal Linear and Log Sweep | Yes |
| Minimum Frequency (Triangle/Saw) | 0.5Hz |
| Minimum Frequency (Sinewave) | 0.5Hz |
| Maximum Operating Temperature | +40°C |
| Digital Amplitude and Offset | Yes |
| Maximum Frequency (Square, Pulse and Arbitrary Waveform) | 4MHz |
咨询QQ
热线电话