所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| RoHS | No |
| Product | Specialty Fuses |
| Product Type | BS88 British Standard Fuse |
| Body Style | Square Body Blade Fuses |
| Current Rating | 400 A |
| Voltage Rating AC | 400 V |
| Fuse Type | Time Delay / Slow Blow |
| Fuse Size / Group | NHG2 |
| Mounting Style | Holder |
| Termination Style | Knife Blade |
| Series | NHG_B-400 |
| Indicator Style | Dual Indicator |
| Type | High Rupture Capacity Fuse Link |
| Unit Weight | 1.455 lbs |
咨询QQ
热线电话