所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Variable Sweep | No |
| Attenuation | 20dB |
| Dimensions | 11.75 x 10.37 x 4.5in |
| Brand Name | BK Precision |
| Minimum Frequency (Square, Pulse and Arbitrary Waveform) | 0.5Hz |
| Maximum Frequency (Triangle/Saw) | 5MHz |
| Maximum Frequency (Sinewave) | 5MHz |
| Model Number | 4011A |
| Height | 4.5in |
| Width | 10.37in |
| Length | 11.75in |
| Product Type | Function Generator |
| Internal Linear and Log Sweep | No |
| Time Base Accuracy | ±10ppm |
| Minimum Frequency (Triangle/Saw) | 0.5Hz |
| Minimum Frequency (Sinewave) | 0.5Hz |
| Digital Amplitude and Offset | Yes |
| Maximum Frequency (Square, Pulse and Arbitrary Waveform) | 5MHz |
咨询QQ
热线电话