所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Function | Arbitrary, Sweep |
| Display Type | LCD |
| Frequency Band | DC to 21.5MHz |
| Frequency - Max | 21.5MHz |
| Number of Channels | 1 |
| Supply Voltage | 100 ~ 240V |
| Standard Package | 1 |
| Signal Types | Sine, Square, Triangle, Ramp, Pulse |
| Type | Function Generator, DDS |
| Other Names | BK4070A |
咨询QQ
热线电话