所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 2DO-5 |
| Type | Switching Diode |
| Configuration | Single |
| Peak Reverse Repetitive Voltage | 1000 V |
| Peak Average Forward Current | 40 A |
| Peak Reverse Current | 9000 uA |
| Peak Forward Voltage | 1.3@125A V |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 595 A |
| Operating Temperature | -65 to 190 °C |
| Mounting | Stud |
| Standard Package | Bulk |
| Supplier Package | DO-5 |
| Standard Package Name | DO-203-AB |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 190 |
| Maximum Continuous Forward Current | 40 |
| Package Height | 22.9(Max) |
| Operating Junction Temperature | -65 to 190 |
| Peak Reverse Repetitive Voltage | 1000 |
| Peak Reverse Current | 9000 |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 595 |
| Package Width | 17.4 |
| Peak Forward Voltage | 1.3@125A |
| PCB | 2 |
| Package Length | 20.08 |
| Minimum Operating Temperature | -65 |
| Pin Count | 2 |
| Lead Shape | Terminal Stud |
| rohs | RoHS Compliant Part |
咨询QQ
热线电话