所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| RoHS | No |
| Product Type | BS88 British Standard Fuse |
| Body Style | Cartridge Blade Fuses |
| Current Rating | 40 A |
| Voltage Rating AC | 660 V |
| Mounting Style | Stud |
| Termination Style | Bolt Down |
| Fuse Size / Group | HRCII |
| Series | KO7 |
| Type | High Rupture Capacity Fuse Link |
| Product | Specialty Fuses |
| Factory Pack Quantity | 20 |
| Unit Weight | 2.880000 oz |
咨询QQ
热线电话