所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | HRC |
| Current Rating | 40 A |
| Maximum DC Voltage Rating | 250 V |
| Standard Package | Bulk |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product Type | BS88 British Standard Fuse |
| Body Style | Cartridge Blade Fuses |
| Voltage Rating AC | 660 V |
| Mounting Style | Stud |
| Termination Style | Bolt Down |
| Fuse Size / Group | HRCII |
| Series | KO7 |
| Product | Specialty Fuses |
| Factory Pack Quantity | 20 |
| Current | 40A |
| Mounting Type | Bolt Mount |
| Voltage - Rated | 600VAC, 250VDC |
| Size / Dimension | 0.866" Dia x 3.425" L (22.00mm x 87.00mm) |
| Fuse Type | Fast Acting |
| Package/Case | Cylindrical, Blade Terminal (Bolt) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Unit Weight | 1.888000 oz |
咨询QQ
热线电话