所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 4Slim Line |
| Circuit Arrangement | 1 Form A |
| Input Type | DC |
| Output Type | AC |
| Maximum Output Current | 5(RMS) A |
| Maximum Output Voltage | 280(RMS) V |
| Maximum Input Current | 20 mA |
| Maximum Input Voltage | 8 V |
| I/O Isolation Voltage | 4000(RMS) V |
| Mounting | Through Hole |
| Standard Package | Trays |
| Comment | None |
| Approved Standards | UL Recognized, CSA Certified |
| Lead Free Solder Processes | Wave solder capable to 240°C |
| Case Color | Black |
| Coupling | Optical |
| Approx Dimensions (L x W x H) (mm [in]) | 43.20 x 15.20 x 31.80 [1.702 x .598 x 1.252] |
| Load Current | 5 Amps |
| Type | Output Module |
| Control Voltage | 5 VDC |
| Mounting Options | Board Mount |
| Output Switching | Zero |
| Switch Arrangement | 1 Form A (SPST-NO) |
| RoHS/ELV Compliance | Not ELV/RoHS compliant |
| Housing Style | Slim Line |
| Output Current, Min | 0.05 AMPS |
| RoHS/ELV Compliance History | Not Applicable |
| Termination Type | Printed Circuit Terminals |
| MainCategory | Relays |
| Logic Voltage | n/a |
| Load Voltage | 280 VAC |
| SubCategory | Input/Output Modules |
咨询QQ
热线电话