所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Thermal |
| Current Rating | 7 A |
| Voltage Rating | 250|32 Vac|Vdc |
| Number of Poles | 1 |
| Actuator Type | Push to Reset |
| Terminal Design | Quick Connect |
| Standard Package | Bulk |
| Screening Level | Commercial |
| Termination Style | Quick Connect |
| Mounting Style | Panel |
| Leads | for soldering |
| Dielectric strenght | 1.5kV AC |
| Maximum current | 7A |
| Mounting hole diameter | Ø16mm |
| Mounting | on panel |
| Contacts configuration | SPST-NC |
| Protection type | overcurrent breaker |
| Gross weight | 9.88 g |
| Operating temperature | -20...60°C |
| Rated voltage | 250V AC, 32V DC |
| Multiplicity | 1 |
| Breakers application | industrial appliance |
| Number of poles | 1 |
咨询QQ
热线电话