所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Standard Package | Bulk |
| Comment | Do not order Screw and Captive Clamp in combination with other top hardware. / O |
| RoHSELV Compliance | RoHS compliant / ELV compliant |
| Lead Free Solder Processes | Wave solder capable to 240°C / Wave solder capable to 260°C / Wave solder capabl |
| Number of Levels | Single |
| Screw Plating | Bright Zinc/Chrome |
| Block Style | Open Bottom with Standoffs |
| Mounting Ears | Without |
| Brand | Buchanan |
| Mounting Options | None |
| RoHSELV Compliance History | Always was RoHS compliant |
| Mounting Style | Direct (All Positions Filled) |
| Mount Angle | Vertical |
| Barrier Style | Single Row, Tri-Barrier |
| Top Hardware | Wire Clamp Combo Head |
| Mounting Insert | Without |
| Screw Material | Steel |
| Screw Head Type | Phil-Slot |
| Product Type | Barrier Strip |
| Centerline | 6.35 |
| Number of Positions | 5 |
| Terminal Style | Printed Circuit Pin 5.08 [.200] |
| Pitch | 0.250" (6.35mm) |
| Terminal Finish | Zinc |
| Current Rating | 10A |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage Rating | 300V |
| Wire Gauge | 16-30 AWG |
| Terminal Material | Steel |
| Top Termination | Screws with Captive Plate |
| Bottom Termination | PC Pin |
| Barrier Type | 3 Wall (Tri) |
| Number of Wire Entries | 5 |
| Packaging | Bulk |
| Material - Insulation | Thermoplastic |
| Terminal Block Type | Barrier Block |
| Number of Rows | 1 |
| Color | Black |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Operating Temperature | 120°C |
| Number of Circuits | 5 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| 额定电压 | 300V |
| 线规 | 16-30 AWG |
| 系列 | #3, Buchanan |
| 隔板类型 | 3 Wall (Tri) |
| 额定电流 | 10A |
| 电路数量 | 5 |
| 顶部端接 | Screws with Captive Plate |
| 间距 | 0.250" (6.35mm) |
| 进线数 | 5 |
| 排数 | 1 |
| 底部端接 | PC Pin |
| 端子块类型 | Barrier Block |
咨询QQ
热线电话