所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Passive |
| Device Cooled | BGA |
| Attachment Method | Clip |
| Product Height | 12.7 mm |
| Fin Style | Pin Array |
| Finish | Black Anodized |
| Material | Cold-Forged Aluminum |
| Standard Package | Bulk |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Packaging | Tray |
| Factory Pack Quantity | 50 |
| Comment | Mounting clip does not increase overall heat sink height.; Heat sink assembly i |
| RoHSELV Compliance | RoHS compliant, ELV compliant |
| Lead Free Solder Processes | Not relevant for lead free process |
| Height (mm (in)) | 12.70 [0.500] |
| Diameter (mm (in)) | 34.95 [1.376] |
| Package Size (mm (in)) | 35 [1.379] |
| Device Type | BGA |
| Flammability Rating | UL 94V-0 |
| Fan Type | No Fan |
| Heat Sink Type | Pin Fin 1 |
| For Use With | BGA Semiconductor Packages |
| Line | ChipCoolers |
| Product Type | Heat Sink |
| RoHSELV Compliance History | Always was RoHS compliant |
| Series | * |
| Other Names | HTS430NF-U |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Rad Hardened | No |
| Body Material | Cold-Forged Aluminum |
| Product Height (mm) | 12.7 mm |
| Product Diameter (mm) | 34.95 mm |
咨询QQ
热线电话