所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Barrier Strip |
| Number of Contacts | 22 |
| Pitch | 9.53 mm |
| Termination Method | Faston |
| Mounting | Panel Mount |
| Body Orientation | Straight |
| Number of Rows | 1 |
| Housing Color | Black |
| Wire Size | 12-22 AWG |
| Standard Package | Bulk |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product | Barrier Terminal Blocks |
| Number of Positions / Contacts | 22 |
| Mounting Angle | Vertical |
| Factory Pack Quantity | 30 |
| Comment | Other options available upon request, consult our Product Information Center. |
| RoHSELV Compliance | RoHS compliant / ELV compliant |
| Lead Free Solder Processes | Wave solder capable to 240°C / Wave solder capable to 260°C / Wave solder capabl |
| Centerline | 9.53 |
| Block Style | Turret (Insulated) |
| Brand | Tyco Electronics |
| Mounting Options | None |
| Mount Angle | Vertical |
| Barrier Style | Single Row, Dual Barrier |
| Top Hardware | Binding Combo Head |
| Product Type | Barrier Strip |
| RoHSELV Compliance History | Always was RoHS compliant |
| Number of Positions | 22 |
| Terminal Style | Quick Connects 6.35 [.250] |
| Terminal Finish | Zinc, Clear Chromate |
| Current Rating | 20A |
| Bottom Termination | Quick Connect (0.250"), Insulated |
| Material - Insulation | Thermoplastic |
| Terminal Block Type | Barrier Block |
| Voltage Rating | 300V |
| Wire Gauge | 12-22 AWG |
| Barrier Type | 2 Wall (Dual) |
| Top Termination | Screws |
| Terminal Material | Steel |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Number of Wire Entries | 22 |
| Number of Circuits | 22 |
| Mounting Type | Chassis, Panel |
| Color | Black |
| Operating Temperature | 105°C |
| Packaging | Bulk |
| Other Names | JC6-Q407-22 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Centerline (Pitch) | 9.53 mm [ .375 in ] |
| 线径范围 | 22 – 12 AWG [ .3 – 3 mm² ] |
| 封装方法 | 包装 |
| 螺钉尺寸 | 6-32 |
| 安装插针 | 不带 |
| 行数 | 1 |
| 阻隔种类 | 双层阻隔 |
| 长度 | 211.1 mm [ 8.311 in ] |
| 端子の材質 | 铜合金 |
| 颜色 | 黑色 |
| 螺钉头类型 | 一字/十字组合螺钉 |
| ねじの材質 | 钢 |
| UL 易燃性等级 | UL 94V-0 |
| 端子のめっき材質 | 锡 |
| 安装角度 | 垂直 |
| 级数 | 1 |
| 块型 | 转塔(绝缘) |
| 上部ハードウェア | 扁平组合头 |
| 取り付けオプション | 无 |
| 外壳材料 | 热塑塑料 |
| 取り付けイヤー | 不带 |
| 产品类型 | 栅栏端子 |
| 连接器安装类型 | Panel |
| 底部端接种类 | 快速连接 |
| 封装数量 | 30 |
| 额定电流 (A) | 5, 20 |
| 注释 | 其他选件可应要求提供,具体情况请咨询我们的产品信息中心。 |
| 电压 (V) | 300, 600 |
| ねじのめっき材質 | 铬酸锌 |
咨询QQ
热线电话