所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| RoHS | RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 115 |
| Terminal Finish | Zinc, Clear Chromate |
| Current Rating | 20A |
| Bottom Termination | Closed |
| Material - Insulation | Thermoplastic |
| Terminal Block Type | Barrier Block |
| Voltage Rating | 600V |
| Wire Gauge | 12-22 AWG |
| Number of Rows | 1 |
| Standard Package | 575 |
| Barrier Type | 2 Wall (Dual) |
| Top Termination | Screws with Quick Connect Tabs |
| Terminal Material | Steel |
| Material Flammability Rating | UL94 V-2 |
| Number of Wire Entries | 3 |
| Number of Circuits | 3 |
| Features | Flange |
| Mounting Type | Chassis, Panel |
| Color | Black |
| Operating Temperature | -60°C ~ 105°C |
| Packaging | Bulk |
| Pitch | 0.438" (11.12mm) |
| Other Names | SSB7CG030325 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Standard Pack: | 115 |
| Centerline (Pitch) | 11.1 mm [ .4375 in ] |
| 线径范围 | 22 – 12 AWG [ .3 – 3 mm² ] |
| 封装方法 | 包装 |
| 螺钉尺寸 | 6-32 |
| Screw Plating Material | Zinc Chromate |
| 连接器和端子端接到 | 印刷电路板 |
| 安装插针 | 带有 |
| 行数 | 1 |
| 阻隔种类 | 双层阻隔 |
| 长度 | 58.725 mm [ 2.312 in ] |
| Number of Positions | 3 |
| UL 易燃性等级 | UL 94V-2 |
| Blade Size | 6.35 x .81 mm [ .25 x .032 in ] |
| 颜色 | 黑色 |
| 螺钉头类型 | 一字/十字组合螺钉 |
| Top Hardware | Quick Connect Blades |
| 工组温度范围 | -60 – 105 °C [ -76 – 221 °F ] |
| 安装角度 | 垂直 |
| 安装套管 | 带有 |
| 安装选项 | 末端安装耳 |
| 级数 | 1 |
| 块型 | 闭合底部 |
| 外壳材料 | 热塑塑料 |
| 产品类型 | 栅栏端子 |
| Terminal Plating Finish | Bright |
| Mounting Ears | With |
| 额定电流(最大值) (A) | 20 |
| 封装数量 | 115 |
| 额定电流 (A) | 20 |
| 注释 | 其他选件可应要求提供,具体情况请咨询我们的产品信息中心。, 请勿将螺钉和紧固夹具与顶部硬件一同订购。 |
| Screw Material | Steel |
| 电压 (V) | 600 |
| 底部端接种类 | 非穿舱 |
| Terminal Plating Material | Tin |
咨询QQ
热线电话